Podpowiadamy jak otrzymać zwrot podatku za pracę w Norwegii

Każda osoba pracująca legalnie w Norwegii ma obowiązek rozliczyć się z norweskim urzędem skarbowym. Jeżeli nie rozliczysz się samodzielnie, urząd w Norwegii zrobi to za Ciebie, ale bez uwzględnienia żadnych przysługujących ulg. Dlatego warto w wyznaczonym terminie złożyć dokumenty i odzyskać zwrot podatku z Norwegii!

Dokumenty wymagane do rozliczenia podatku w Norwegii

Aby procedura ubiegania się z zwrot podatku z Norwegii przebiegła pomyślnie, potrzebne są:

  • Selvangivelse/Tax Return – jest to deklaracja, którą otrzymasz z norweskiego urzędu skarbowego na przełomie marca i kwietnia.
  • Lonns-og trekkoppgave - jest to zaświadczenie o uzyskanych dochodach wystawiane przez pracodawcę
  • Ewentualne kopie biletów i tłumaczenia przysięgłe zaświadczeń

Różnica między zeznaniem podatkowym Selvangivelse a Tax Return

Zarówno Selvangivelse, jak i Tax Return są to deklaracje przesyłane z urzędu norweskiego. Różnica polega wyłącznie na tym, w jakim języku są sporządzone. Selvangivelse jest dokumentem norweskim, natomiast Tax Return otrzymamy w języku angielskim.

Terminy norweskiego urzędu skarbowego

Deklarację należy złożyć w urzędzie skarbowym w Norwegii do 30 kwietnia . Możliwe jest jednak również sporządzenie korekty zeznania podatkowego do 3 lat wstecz.

Termin wydania decyzji podatkowej jest zależny wyłączne od sposobu funkcjonowania urzędu w Norwegii. Zazwyczaj decyzja o zwrocie podatku pojawia się w czerwcu lub październiku.

W jakiej formie otrzymam zwrot podatku z Norwegii?

Zwrot podatku z Norwegii może nastąpić  na konto w Norwegii lub w Polsce. Możesz również otrzymać go czekiem, który urząd prześle na wskazany przez ciebie adres. Czek ze zwrotem podatku z Norwegii  można zrealizować w wybranych bankach w Polsce. Najszybszą i najwygodniejszą formą zwrotu jest jednak przelew na konto podatnika.

Jeśli chciałbyś swoje rozliczenie podatku powierzyć profesjonalistom zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Służymy pomocą i doświadczeniem oraz kompleksową obsługą.